Neu Folid

NeuFolid

Maksimum Yarar İçin
“D”li olduk

Folik Asit ve Vitamin D3 içeren Takviye Edici GıdaNeu Folid

NeuFolid Hakkında

Folik asit ve vitamin D3 içeren takviye edici gıdadır.
Kadınlar için uygun takviye gıda olan NeuFolid’in etkisini keşfedeceksiniz.

1 Tabletteki Günlük Miktar

Vitamin B12 10 ug (*BRD %400)
Folik Asit 400 ug (* BRD %200)
Vitamin D3 10 mg (*BRD %200)
İyot 150 ug (* BRD %100)

NeuFolid
Kullanma Şekli

Günde 1 tablet tüketilmesi tavsiye edilir.
Yetişkinler içindir.

D3

Kalsiyum ve fosforun sindirim yollarında
kullanımı ve emilimi ile hayatın her döneminde
gerekli olan bir vitamindir.

Folik Asit

Folik asit B grubuna
ait vücutta depolanmayan
bir vitamindir.

İyot

İyot insan metabolizması
için hayati öneme sahip
olan bir mineraldir.

D vitamini, kalsiyum ve fosforun sindirim yollarında kullanımı ve emilimi ile hayatın her döneminde gerekli olan bir vitamindir.

Kas zayıflığına karşı vücudu korur, kalp atışının düzenlenmesinde etkilidir, sinir sisteminin ve bağışıklık sisteminin devam etmesinde önemli görevler üstlenir. Tiroit fonksiyonları ve normal kan pıhtılaşması için gereklidir.

Yetişkinlerde uzun süreli D vitamini eksikliği; kemik erimesi, kemik yapısında bozukluk ve kas güçsüzlüğüne neden olur. Bundan dolayı D vitamini ihtiyacı yaş ilerledikçe artar. Çocuklarda raşitizme ve ileri yaşlarda osteoporoza neden olur. Hastalık; büyüme geriliği, bacaklarda eğrilik, el ve ayak bileklerinde kalınlaşma, göğüs kemiği deformitesi gibi kemik yapısında kalıcı bozukluklara neden olur. Hastalığın yetişkinlerde görülen formuna osteomalazi adı verilir.

D vitamini eksikliği hamilelerde erken doğum riski, gebelik diyabeti, preeklemsi, osteomalazi bebeklerde ise raşitizm, düşük doğum ağırlığı, zayıf bağışıklık sistemi, geç dönem alerjik reaksiyonları ortaya çıkarabilmektedir.

D Vitamini ihtiyacımızı iki kaynaktan karşılamaktayız. Besinlerle aldığımız D2 (ergokalsiferol)’dir. Güneş ışınlarının vücudumuza ulaşması ile deride sentezlediğimiz D3 (kolekalsiferol) dür. D3 Vitamini D2 Vitamininden daha etkilidir. Özellikle güneşten yeterli derecede yararlanabilmek için güneş ışınlarının dik açıyla dünyaya ulaştığı saatlerde güneşe çıkmak gerekmektedir. D vitamini alabileceğimiz besinler olarak ise somon sardalya, ton balığı gibi deniz ürünleriyle birlikte, yumurta, işlem görmemiş süt (pastörize edilmemiş) ön plana çıkmaktadır.

Folik asit B grubuna ait vücutta depolanmayan bir vitamindir. Vücutta kan yapımı, yeni hücre oluşumu, DNA sentezi gibi önemli biyolojik süreçlerde rol oynamaktadır.

Hamilelikte, hatta hamilelik öncesinde önerilen folik asit takviyesinin ise anne adayının sağlıklı bir gebelik geçirebilmesi ve bebeğin gelişiminde oluşabilecek sorunların önlenmesi için önemlidir. Yeterli miktarda alınmadığı takdirde bebekte Nöral Tüp Defekti olarak bilinen beyin ve omurilik ile ilgili anomalliklerle birlikte doğumsal gelişim bozuklukları görülebilir.

Hamilelik döneminde sıkça folik asit eksikliği yaşanmaktadır. Bebek sahibi olmayı planlıyorsanız ya da hamileyseniz hamile kalmadan 3 ay önce folik asit kullanmaya başlamalı ve bebeğin anne karnında organlarının gelişimi tamamlanana kadar, yani gebeliğin 3. ayının sonuna kadar kullanmaya devam etmelisiniz.

Folik asit ve B12 vitamini birlikte verilmelidir. B12 Vitamini sinir sisteminin çalışması, kırmızı kan hücreleri yani alyuvarların üretiminden sorumlu temel vitamindir. B12 aynı zamanda folik asitin vücuttaki emilimini arttırarak, daha iyi işlev görmesini sağlar. Yapılan birçok araştırmada B12 düzeyleri düşük olan anne adaylarının bebeklerinde beyin ve omurilik ile ilgili anomalilerde artış görülmüştür.

FDA’de doğurganlık çağındaki kadınlara günlük folik asit ve B12 vitamini desteği yapmanın nöral tüp defekti riskini azaltabileceğini duyurmuştur.

İyot insan metabolizması için hayati öneme sahip olan bir mineraldir. Fiziksel ve zihinsel fonksiyonların büyük bir kısmında etkin rol oynamaktadır.  
Bedensel ve zihinsel gelişimin en önemli yapı taşlarından biri tiroid hormonlarıdır. Bu hormonların üretildiği tiroit bezinin işlevini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için vücutta yeterli miktarda iyot bulunması gerekmektedir. 
Doğadan almış olduğumuz iyot miktarı yetersiz olduğunda anne adaylarında, kısırlık, düşük veya erken doğum, bebekte, büyüme geriliği (boy), zeka geriliği ve kognitif fonksiyonlarda bozukluk, ortaya çıkmaktadır. 
İyot eksikliği tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sağlık problemidir.

Yasal Uyarı

İlaç değildir. Ambalajı açılmış ürünleri almayınız. Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılamaz. Hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.
İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Made in Germany